Thursday, November 12, 2015

Dėmesio: Tik Merginoms

Darbas žmogų puošia arba moteris puošia darbą
Darbas – svarbi kiekvienos suaugusio ir savarankiško žmogaus gyvenimo dalis. Vieniems svarbiau darbo pastovumas, kitiems – savirealizacija per darbą, tretiems – karjeros galimybės. Retas paneigtų atlygio už atliktą darbą svarbą.
Nuo vyraujančių motyvų neabejotinai priklauso darbo pobūdis, kurį prioretizuojame. Vis dėlto, plačiai paplitusi nuomonė ir įprasta galvoti, kad: „darbas yra darbas“ ir tai reiškia, jog reikia atidirbti „sukandus dantis“ – juk „šiais laikais darbai nesimėto“… Su tokiu diktuojamu ribotu požiūriu idealaus darbo paieškos apsunksta. Kita vertus, tvirtai žinant, ko nenorime, aiškėja ir priešinga tendencija – paveikslas to, ko iš tiesų norime ir netgi galbūt to, ko iš tiesų mums reikia…
Po tuzino išbandytų įvairių vasaros darbų, ilgametės studijų patirties jau supratau ir įsisąmoninau, kad nenoriu nuobodaus, monotoniško darbo, žinau, kad nenoriu užstrigti vienoje vietoje, kad ir kokia daug žadanti ji atrodytų. Daug oi daug ko nenoriu, bet tuo pačiu taip pat žinau, kad noriu keliauti, bendrauti, kasdien daryti kažką naujo, tobulėti.
Kai žinai ko nori, galimybės pačios tave suranda
Tai atsitiko ir man. Nors iš tiesų tokiu keliu, kokiu mažiausiai tikėjausi…
Vieną vakarą lyg netyčia Facebook‘e pastebėjau reklamą, siūlančią darbą merginoms. „Nieko sau, merginoms“ – pagalvojau. Bet savaime suprantama, smalsumo vedina paspaudžiau ant nuorodos, kuri nukreipė į įvairias asociacijas keliančio pavadinimo aistringas.com puslapį. Čia sužinojau, kad aistringas.com yra pilnateisė, ilgametę veiklos patirtį turinti agentūra, užsiimanti plačiu veiklos spektru, iš kurių viena susidomėjau ir Aš.
Ne, neatspėjote, kadangi striptizo šokti nemoku, mane sudomino skiltis: „Pasiūlymai įvaizdžio merginoms“. Perskaičiusi, kad: „darbo pobūdis yra bendrauti, užimti klubo svečius“ negalėjau sustabdyti savo impulsyvios prigimties „prisisvaigti“ kaip aš su pastaraisiais bendrausiu.
Bet jei rimtai, negalėjau šio reikalo paleisti, jausdama, kad turiu daugiau apie tai sužinoti ir nieko neprarasiu užsiregistravusi kaip „kandidatė“.
Taip ir padariau ir jau po savaitgalio sulaukiau skambučio iš agentūros, kuriuo susitarėme dėl galimo susitikimo jų būstinėje. Žinoma, prieš susitikimą pasidomėjau agentūros, kaip juridinio asmens duomenimis, taip pat internete perskaičiau visas įmanomas temas apie panašaus pobūdžio darbo užsienyje niuansus ir susidariau įspūdį, kad dominantis darbas teoriškai reprezentatyvus, saugus ir patikimas, bet realybėje kyla daugybė klausimų, į kuriuos atsakymus tikiuosi gauti susitikime su agentūros atstovais.
Taigi, išaušo lietingas susitikimo rytas ir nuskubėjau į Senamiestyje įsikūrusią agentūros būstinę. Pirmasis įspūdis – neformali, bet jauki aplinka ir malonūs agentūros atstovai. Bet vis dėlto, mane pasitiko ir tai, ko negalėjau išvengti (nors psichologiškai tam ruošiausi) - kad ir tiesiogiai nepastebimi, bet jaučiami vertinantys žvilgsniai - juk žinojau, kad jie bus – ypač tokiame darbe, kuriame „parduodi“ ne savo fizinį darbą, techninius įgūdžius, bet, sakyčiau, kūrybinius-improvizacinius gebėjimus, kurių pagalba lipdai šiuolaikinės Geišos personažą.
Man visada patiko bendravimas su vyrais: su jais viskas konkretu ir paprasta.  Jau po pirmų mūsų pokalbio minučių išgirdau, ką norėjau išgirsti ir,  svarbiausia, susidariau bendrą vaizdą, dėl ko jau nereikėjo klausytis tolimesnių istorijų, kurios vis liejosi iš vieno agentūros pradininko lūpų:  jau tada galutinai apsisprendžiau, kad „trūkt plyšt“ aš privalau išbandyti šią galimybę, visa kita nesvarbu (beliko tik dalykiniai formalumai)…
Sekantys žingsniai: sutarties pasirašymas, patvirtinimo iš Italijos klubo gavimas, antras dalykinis susitikimas, datų derinimas,  lėktuvo bilietų pirkimas ir Aš jau laukiu vieno didžiausių savo gyvenimo nuotykių.
Laukiu su nerimu, nekantravimu, abejone, užtikrintumu? Atsakymas – su viskuo, bet agentūros atstovų suteiktos garantijos, patikimumo įspūdis, turėta kelionių patirtis prideda užtikrintumo ir primena taisyklę: kuo daugiau ryžtiesi, tuo daugiau gali tikėtis…

No comments:

Post a Comment