Friday, April 14, 2017

Gavėnios ritmu

Kadangi kiek užtrukau su paskutiniuoju blog’o įrašu, tam turiu rimtą pasiteisinimą. Per pastaruosius metus išbandžiau daugybę dietų bandydama padailinti kūno formas, o kadangi pastarosios neduodavo laukto ilgalaikio rezultato, taip ir negalėjau jomis pasidalinti. Galiausiai imu susitaikyti ir priimti faktą, kad gražiau atrodau kiek stambesnė. Kita vertus, ženkliai nemažėjantis svoris gali būti taip pat susijęs su sportu, dėl kurio auginamas raumeninis audinys kartais keičia rodmenis visur kitur, bet tik ne svarstyklių ekrane! Galiausiai, juk šio nesibaigiančio merginų rūpesčio tikslas turėtų būti siekiamybė atrodyti sveikai ir būti fiziškai pajėgiai. Kam labiau rūpi dvasiniai dalykai priminsiu, kad dietos yra ne kas kita kaip pasninkas, o pastarasis kaip tik aktualus šiuo laikotarpiu prieš pagrindinę krikščionių šventę - Šv. Velykas!
Taigi, aptarkime efektyviausias šio mėnesio dietas trumpai:

Herbalife dieta. Pirmiausia, verta paminėti tai, kad ši kompanija skatina sveikos mitybos ir gyvensenos įpročius. Dėl produktų sutinku įvairių atsiliepimų, tačiau galiausiai įsitikinau, kad maisto papildai niekada netaps maisto pakaitalais. O man pačiai asmeniškai, nors ir kaip nuodėmingai skambėtų – jei nesu visa dieną namuose, nepriimtina maitintis penkis kartus per dieną.
Kofeino dieta – tai susilpninta kokaino dieta. Šio legalaus nervų sistemos stimuliatoriaus rezultatai nuostabūs. Žinoma, permuša širdį, po ranka reikia turėti dantų pastos (naudojant kavą kaip kofeino šaltinį), o kas dar žino apie galimus ilgalaikius neigiamus padarinius. Bet medžiagos sukeliamas jausmas nuostabus – pakilęs spaudimas sušildo kūną, suteikia energijos. Tuo pačiu ir sporto salėje pasiekiami geresni rezultatai. O puikiausia, ar tik man vienai taip yra, bet sumažėja alkio jausmas ir trauka saldumynams. Gyvenimas yra gražus, ir mes turime dietų čempioną!
Kokaino dieta. Kūno svorį gramų paklaida matuojantys modeliai jums patars, kad kelios naktys vakarėlių ir pora kilogramų kaip nebūta. Tikiuosi tokiais išsireiškimais neprikelsiu anksčiau laiko Aukščiausiojo. Tačiau kilniam tikslui galimos įvairios adekvačios, kartais drastiškos priemonės. Problemos sprendimo metodų stiprumas turi būti proporcingas problemos sunkumui arba kitaip gausis šnipštas.
Taigi, štai įžengiu į lėktuvą, skrisiantį  iš N sostinės į jau nebepamenu kurį Europos miestą. Pagaliau randu savo vietą prie lango ir - vualia – argi nebus taip, kad galėsiu šįkart ištiesti kojas ir atsipalaiduoti išsidrėbdama per tris vietas, nes skrisiu be kaimynų? Trys, du vienas… bet štai pasirodo malonaus veido vyriškis, besikėsinantis į vieną šalia manes esančių vietų. Kas patraukia mano dėmesį, tai kontrastas, tarp dailaus, palyginti liekno vyro veido ir geometrine progresija žemyn didėjančių jo kūno gabaritų. Stengdamasi nespoksoti, bet negalėdama to nedaryti aš viena akimi stebiu kaip šis sinjoras ne be didelių pastangų stengiasi įsisprausti į sėdimą vietą, kas tik iš dalies pavyksta, nes jo išmatavimai pareikalauja pusantros vietos.  Akimirkai atsidūstu, nes palengvėja prisiminus, jog prieš įlipdama į lėktuvą apsilankiau tualete, nes akivaizdu, kad šio skrydžio metu tai padaryti išties nebus lengva. Pakilus lėktuvui į saugų aukštį aptarnaujančio personalo darbuotojai pradeda dalinti užkandžius. Suprantu, kad šalia sėdintis keleivis tikrai išsipirkęs dvi gretimas vietas. Nors antro sumuštinio atsisako, susidaužiame kartu (žinoma plastikines) vyno taures. Nemandagu kišti liežuvį patarinėjant, pirmiau nežinant žmogaus sveikatos aplinkybių, tačiau krikščioniskos meilės paskatinta man šovė į galvą mintis tokios būklės žmogui rekomenduoti pamėginti pirmu šios pastraipos žodžiu indikuojamos medžiagos. Vėlgi, nežinau sveikatos aplinkybių, bet toks žmogus dėl gabaritų, lengva įsivaizduoti, negali nei sportuoti, o dietų laikymasis be galo išsekina, nematant rezultatų nuvilia ir iš naujo užsuką užburtą ratą. Tad pirmai pradžiai, kad pamatyti rezultatą ir įgauti motyvacijos toliau tęsti sėkmingai pradėtą darbą, būtent tai ir rekomenduočiau. Tikiuosi šiam maloniam vyriškiui viskas klojasi gerai ir be mano patarimų.
Kotletų dieta – skamba labai viliojančiai, bet tai juk ne kas kita kaip Atkinsono dieta. Jos esmė – maitintis baltiminiu pagrindu nevengiant riebalų. Taip nepritruks energijos, galiausiai, žinau, kad bent jau man reikia itin sekti angliavandenių suvartojimą, tad ši dieta iš ties sudaro mano mitybos pagrindą nepamirštant mažo kaloringumo daržovių. Juolab, neneigsiu, turiu raumenų masės praradimo fobiją. Nežinau kiek tai realu, bet kartais tampa paranojiškai baisu sporto salėje priaugtus raumenis sunaikinti suvartojant mažai baltymų, tad kasdien stengiuosi sekti kotletų dietos principais kad tik, kad tik nesublogčiau...
Palestra/gym‘as/sporto salė – tai tarpinė grandis tarp fat ir fit. Tad kad ir kokia būtum plonytė, tai seniai nebemadinga ir vien tik kalorijų ribojimas nesustangrins kūno, nepadidins ištvermės kaip tai daro fizinis aktyvumas. Neskubėkite svaidyti į mane akmenų, tikrai nepropoguoju SheMale kulto. Svarbiausia, viskas su saiku ir pasirinkti metodą, teikianti didžiausią džiaugsmą.
Sveikame kūne sveika siela.

Priešingybės traukia.


***

Suprantu, kad nelabai kam įdomu, bet jaučiu pareigą taip pat pasidalinti ir įspūdžiais iš paskutiniųjų kelionių darbo tikslais.


Luganas

Po metų kelionės Italijoje galiausiai beveik visur šioje šalyje pabūvojau ir ši šalis netgi pabodo, taigi, nusprendžiau pakeisti dislokaciją, bet kadangi Italų kalbos dar nesu įtvirtinusi, turėjau vykti į kitą Itališkai kalbančią šalį – Šveicariją. Pietinėje jos dalyje – Tičine, palei dailaus kalnų ežero krantą išsidriekęs Lugano miestas.
Miestas labai gražus ir kitaip nei Italijoje, nors pačiame Lugane dirba daug Italų, akivaizdžiai daugiau tvarkos, saugumo, kultūros nei pačioje Italijoje.
Bet čia ne geriausia dalis. Italijoje darbas - tai lyg Kalėdų eglutės dekoravimas spagečiais (nors nebandžiau, bet įsivaizduoju): bandai užkabinti, bet vis nuslysta, niekaip nesilaiko, kabink kaip nori. Štai Šveicarijoje viskas kur kas paprasčiau: ne Pastry, o Party.
Užpurški dirbtinio sniego ir visiems gražu, linksma.
Čia ir tradicinė Italų tautosaka interpretuojama kitaip. Kai suabejojusi kliento žodžiais pabandžiau pašmaikštauti tradiciškai indikuodama nosį: „Oi, Pinoki, Pinokėli“, o šis akimirksniu sumojo, kad klausiu apie Koksą. WTF? :D
Štai dienos pamoka išmokta.
Vėliau, artėjant Kalėdų atostogoms vis daugiau kompanijų ateidavo švęsti Kalėdų vakarėlį. Vienam klientui prisistačius esant Kalėdų seneliu man išsprūdo:  kokią man dovaną turi":  „Che regalo hai?“ Iš sužibusių senelio akių supratau, kad šiame kontekste tokiomis frazėmis geriau „nesimėtyti“.
Nepaisant lengvo kultūrinio šoko, apskritai šioje šalyje man dirbti buvo smagiau, nes vakarėlio pusė tikrai intensyvesnė: (bosui tekdavo ne taip jau retai priminti, kad čia darbas, o ne mano privatus vakarėlis), tačiau dalis klientų tikrai sunkūs ir bendrauti su tokiais tempiant laiką  tapdavo kantrybės išbandymu, kadangi pastarųjų lūkesčiai ir maniera kai kuriais klausimais daug karštesnė net nei pačių temperamentingųjų italų...
Taigi, išryškėja keistas paradoksas: kuo toliau į šiaurę, tuo karščiau.


Lux‘as

Ir tuo galutinai įsitikinau pakilusi dar kiek arčiau Šiaurės ašigalio – Liuksemburgo link. Nors pagrindinis darbo principas -  lyg ledkalnyje įamžinto mamuto griaučiai, tie patys, tačiau viskas yra kiek kitaip. Turbūt esatę girdėję terminą aktyvi konsumacija. Ir net ne tai, ką esame matę ir patyrę Lugane, ar Milane. Jei darbo patirtį, įgytą šiuose miestuose sudėtume ir pakeltume kvadratu, gautume lygiai trečdalį to, ką vidutinė mėnesio darbuotoja demonstruoja Liuksemburgo klubuose. Tad jei esi DIVA – pasitikinti savimi, karšta, net kiek plėšri poliglotė arba galinti tokia apsimesti, kartais su geru humoro jausmu, kartais be jo, Liuksemburgas – TAU. Pasiimk viską, arba grįžk be nieko!
Tad tokia mano trumpa noticija iš Liuksemburgo. Pasiilgau šio miesto, šįkart ne darbo, bet čia užsimezgusių draugysčių, nepriekaištingų slėnių peizažo. Miela šalis, kviečianti grįžti vėl ir vėl.

Į darbą kaip į šventę

Laikinai nutraukus šį darbą, gyvenant įprastą gyvenimą, pajuntu nostalgiją praėjusiems metams. Ilgstuosi kas vakarą puoštis, pasitempti, jaustis lyg vaizdo klipe; toliau lavinti užsienio kalbas, plėsti akiratį. Pastebėjau, jog pagrindiniu tikslu laikant tobulėjimą, gerą laiko leidimą sėkmė darbe bei geri įspūdžiai garantuoti.  
Taigi, ar dar svarstysiu pratęsti šią „Karjerą“? Negaliu atsakyti kaip bus, faktas, kad šis darbas trumpu laikotarpiu itin smagus, netgi nesumeluosiu pasakydama, kad tonizuojantis... Vienetinis faktas, jog pradėtas kitas gyvenimo etapas, nereiškia, kad seni įpročiai mirė... Net linksminantis draugų kompanijoje pagaunu save mąstančią : o Šveicarijoj šiaip jau už tai dar ir mokėjo...
Žinoma, geriausi dalykai kaip visada, nieko nekainuoja.

Taigi, būtent to bei kietų kiaušinių, gero oro, bei nepakartojamų akimirkų su mylimiausiais Šv. Velykų proga ir palinkėsiu visai Aistringas.com komandai.

3 comments:

  1. Hello, could u kindly tell me ur IM or Email, i need to ask you about one of your friends !!

    ReplyDelete
  2. Kokaino dieta? :O omg.. Skamba nekaip - taip dietinantis galima ir iki grabo nukeliauti, spėju. O dėl maisto papildų pritariu - tai tikrai nėra maistas, tai vartojama tik PRIE maisto. Aš pati vartoju papildus, ne visada tuos pačius, bet vis kokius nors vartoju su pertraukomis. Bet stengiuosi natūralesnius, na kad tikrai kaip papildas veiktų, o ne kaip stimuliantas koks. Šiuo metu šiuos geriu: https://www.vaistine.lt/Biotin_5mg_kapsules_N100/CatalogStoreDetail.aspx?ID=349999, po pusės metų gal kitus kokius surasiu - įvairovė čia, kaip ir visur kitur, manau, svarbu. O kotletų dieta tai kažkaip kosmiškai skamba - įtariu, man iškart virškinimas sustotų, nors nesu nei vegetarė nei ką, bet tiesiog, gi reikia visokių medžiagų - čia jau ne dėl svorio, bet dėl sveikatos.

    ReplyDelete
  3. Kokių tik dietų nebūna:) Na bet bet sveika dieta ne tik gerai organizmui tam tikrai atvejai, bet ir saugo dantis. Nors aišku, vis vien reikia, pirma kalbėtis su specialistais - geru dietologu, kaip ir dėl dantukų su geru dantų specialistų, ar tai odontologas Vilniuje ar kitame mieste

    ReplyDelete